Lijstjes hier, lijstjes daar, lijstjes overal; om zot van te worden, nietwaar? Daarom: vanaf vandaag ook mijn jaarlijstje met favoriete cd’s van 2006! Ik kocht in 2006 opvallend minder nieuwe studioplaten dan de vorige jaren, maar vanwege de aankoop van veel reissues, een aantal oudere cd’s, live cd’s, compilaties en cd-boxen kocht ik in totaal uiteindelijk evenveel als anders. Ondanks de aankoop van minder nieuwe releases, vond ik 2006 toch een verschrikkelijk goed muziekjaar, waardoor ik dit jaar maar liefst een top 50 heb kunnen samenstellen! En eigelijk had het best een top 60 kunnen zijn, maar omdat 50 zo’n mooi rond getal is, hou ik het maar bij een top 50. Toch wil ik u de 10 gesneuvelden niet onthouden. In willekeurige volgorde zijn dat:
– Tom Petty : Highway companion
– Chatham County Line: Speed of the whippoorwill
– The Pine Box Boys: Stab!
– Damien Rice: 9
– Wheels On Fire: Wheels On Fire
– Isobel Campbell: Milkwhite sheets
– M. Ward: Post-war
– Ramblin’ Jack Elliott: I stand alone
– The Lancaster Orchestra: With help from absent friends
– Bert Jansch: The black swan
Van The Lancaster Orchestra kocht ik vorige week overigens ook het nieuwe ‘Never cried once when I could have’, maar vanwege dit jaaroverzicht ben ik er nog niet aan toegekomenn om die te beluisteren. Ook ‘Orphans’ van Tom Waits zal, zoals eerder al gezegd, moeten wachten tot na Nieuwjaar. En van ‘Cake or death’ van Lee Hazlewood ben ik er vanwege te recent nog niet uit of het een mislukte, dan wel sublieme zwanenzang is.
Voor de rest hebben ook deze aangekochte cd’s mijn top 50 niet gehaald:
Vond Ik Best Goed, Maar Waren Slechts Leuk Voor Even:
– Neil Diamond: 12 songs
– The Little Willies: The Little Willies
– Th’ Legendary Shack Shakers: Pandelirium
– Ancient Rites: Rubicon
– Espers: II
– Blood Meridian: Kick up the dust
– The Veils: Nux vomica
– Vivian Linden: Watch the light fade
– Diana Jones: My remembrance of you
– Bellwether: The stinging nettles
– Allison Moorer: Getting somewhere
– Dixie Chicks: Taking the long way
– Elvis Costello & Allen Toussaint: The river in reverse
– Hellwood: Chainsaw of life
– Los Lobos: The town and the city
– Willie Nelson: Songbird
– Stuart A. Staples: Leaving songs
– The Black Heart Procession: The spell
– The Handsome Family: Last days of wonder
– Blackmore’s Night: The village lanterne
– The Strokes: First impressions of earth
– The Kooks: Inside in / inside out
– Richard Ashcroft: Keys to the world
Lieten Mij Volstrekt Koud:
– Joan As Police Woman: Real life
– Beirut: Gulag Orkestar
– The Frames: The cost
– Stephen Simmons: Drink ring jesus
– Teitur: Stay under the stars
– James Yorkston: The year of the leopard
– Guillemots: Through the windowpane
– Duke Special: Songs from the deep forest
– Dustin O’Halloran: Piano songs vol.2
– Yo La Tengo: I am not afraid of you and I will beat your ass
– Sonic Youth: Rather ripped
– Wovenhand: Mosaic
– Ed Harcourt: The beautiful lie
– Midlake: The trials of van occupanther
– Lou Rhodes: Beloved one
– Dayna Kurtz: Another black feather…
– Cat Power: The greatest
– Ron Sexsmith: Time being
– Krista Detor: Mudshow
Teleurstellingen (omdat het favoriete artiesten / groepen zijn):
– Eva De Roovere: De jager (vlees noch vis)
– Ozark Henry: The soft machine (alweer dezelfde plaat)
– Ray Wylie Hubbard: Snake farm (ongeïnspireerd)
– Drive-By Truckers: A blessing and a curse (de truck rijdt op automatische piloot)
– Cracker: Greenland (omdat ‘Palmhenge’ van Johnny Hickman beter is)
– Golden Smog: Another fine day (te langdradig)
– Grant-Lee Phillips: Nineteeneighties (klinkt vermoeid)
– Jerry Lee Lewis: Last man standing (veel te langdradig)
– The Twilight Singers: Powder burns (de 5 songs op de nieuwe EP ‘A stitch in time’ zijn STUKKEN beter dan de 12 songs op deze hele cd samen!)
– Live: Songs from black mountain (afgezaagd)
– Neil Young: Living with war (klinkt té spontaan, het 107-koppig koor werkt op den duur op de zenuwen)
– Chris Whitley & Bastard Club: Reiter in (verdiende een beter in memoriam)
– Nick Cave & Warren Ellis: The proposition (typische soundtrack-kwaaltjes; te veel sfeer, te weinig songs)
– Neal Casal: No wish to reminisce (Casal moet geen popplaten maken)
– Morrissey: Ringleader of the tormentors (haalt behalve single ‘you have killed me’ nergens het messcherpe niveau van de voorganger)
– Venus In Flames: Shadowlands (geeeeeuwww)
– Queensrÿche: Operation mindcrime II (de eerste is nog steeds een meesterwerk; dit vervolg is 18 jaar later strontvervelend… 12 tot 18 jaar geleden één van mijn absolute favoriete bands)
– Gorki: Homo erectus (kopie van de 3 vorige platen)
– Neeka: Women wonderland (focus op de arrangementen, daardoor geen songs)
– Rosanne Cash: Black cadillac (Rosanne goes pop country en dat is géén goed idee)
Miskopen:
– Beck: The information
– Razorlight: Razorlight
– Tom Russell: Love & fear
– Anton Walgrave: Shine
– The Be Good Tanyas: Chinatown
– Arctic Monkeys: Whatever people say I am, that’s what I’m not
– Milow: The bigger picture
– Howie Beck: Howie Beck
– José González: Veneer
– Tool: 10.000 days (absolute drek van het jaar)
Vanavond dan het eerste deel van mijn top 50! Straks ziet u hier de nummers 41 tem 50, morgenavond de nummers 31 tem 40, woensdagavond de nummers 21 tem 30, donderdagavond de nummers 11 tem 20 en vrijdagavond ten slotte mijn top 10 van 2006. Weet tenslotte dat ik voor de samenstelling van mijn top 50 geen rekening heb gehouden met cd-boxen (Waits zou er dus sowieso niet ingestaan hebben), compilaties, live-cd’s en reissues. Zonde eigelijk, want dé aankopen van 2006 waren de boxen ‘Unearthed’ en ‘The Legend’ van Johnny Cash. Maar die laten meetellen zou niet eerlijk zijn tegenover de nieuwe studioplaten.
man, man. Zovele goede dingen die uit de boot zijn gevallen. Ik ben eens benieuwd wat er nog overblijft.
Mijn top zla pas voor volgende week zijn. Weer een lekkere drukke onderwijsweek. Corrigeren, en klassenraden, maar ook een personeelsfeest. Olé
LikeLike
Ik ben benieuwd op welke plaats onze Belgische trots Kate Ryan gaat belanden ? De dame met de kniezwengel is toch minstens een top 10 plaats waard ?
LikeLike